Mihai Stoica și-a ieișit din minți! Mesaj incredibil al oficialului de la FCSB. Ce l-a enervat la meciul CSU Craiova-Farul

Mihai Stoica și-a ieișit din minți! Mesaj incredibil al oficialului de la FCSB. O fază l-a înfuriat în timpul meciului dintre CSU Craiova și Farul, scor 1-1.

După meciul din Bănie, constănțenii au 47 de puncte în timp ce FCSB are 43 și va juca, duminică, cu CFR Cluj.

Faza care l-a scos din minți pe Mihai Stoica

Managerul general al FCSB s-a enervat cumplit după ce Farul a primit un penalty în meciul cu CSU Craiova.

Mihai Stoica a scris un singur cuvânt pe pagina sa de Facebook.

„Inacceptabil!!!”, a a fost comentariul lui MM Stoica după decizia lui Andrei Chivulete, verificată la VAR cu Istvan Kovacs.

În minutul 5 al meciului, Bogdan Mitrea l-a împiedicat de Alibec în propriul careu. Arbitrii din camera VAR au analizat faza. După mai bine de 5 minute, Chivulete a fost chemat să revadă faza și a decis să acorde constănțenilor o lovitură de pedeapsă. Denis Alibec a fost cel care a executat, dar a ratat.

„Gică vorbește de penalty, dar al lui i s-a părut foarte clar. Nu văd că ar trebui să penalizezi cu așa decizie. Mi se pare total aiurea dat penalty-ul lui Farul. La un meci de asemenea importanță, dai penalty la o fază în care se bagă între picioarele lui, în sfârșit”, a spus Sorin Cârțu la emisiunea Fotbal Club.