Mihai Stoica nu s-a mai abținut! Dezvăluirea momentului din interior. Ce a putut spune despre vedeta lui Elias Charalambous

Mihai Stoica nu s-a mai abținut! A apărut dezvăluirea momentului din interiorul echipei. Ce a putut spune managerul general al vicecampioanei României despre vedeta lui Elias Charalambous, după ce jucătorul a fost schimbat la pauza meciului cu Dinamo.

Mihai Stoica l-a lăudat pe David Miculescu după partida cu Dinamo, scor 0-1, asta în ciuda faptului că jucătorul a fost înlocuit cu Andrea Compagno la pauza dintre reprize.

Mihai Stoica nu s-a mai abținut

Miculescu a fost foarte activ în prima parte a meciului, el având șanse să scoată și un penalty în minutul 45, în urma unui contact cu Bena, însă fotbalistul de la FCSB a fost înlocuit la pauză.

Mihai Stoica a spus despre David Miculescu că a fost „numărul 1 al primei reprize” al vicecampioanei României, dat fiind avantajul pe care putea să-l creeze echipei sale.

„Miculescu a fost numărul 1 la noi în prima repriză. A făcut un meci foarte bun. Miculescu l-a dominat pe Amzăr copios, Amzăr care l-a făcut praf pe internaționalul Mogoș. I-a dat o pasă genială lui Coman. E greu să dai așa. Lui Coman i-a rămas mingea în urmă, că altfel dădea gol.

Și trebuia să primească un penalty, acolo a fost fault. Dacă va fi folosit cu regularitate, va avea alte cifre. A jucat foarte bine în prima repriză”, a spus Mihai Stoica, conform Orange Sport.

Miculescu a bifat 16 meciuri în actualul campionat de SuperLiga, timp în care a înscris un gol și a dat o pasă decisivă.