David Miculescu face anunţul serii! Atac la adresa arbitrului: ‘Mi-a intrat în coaste’ + Ce a putut spune despre Florinel Coman

David Miculescu face anunţul serii! Atac la adresa arbitrului. Jucătorul vicecampioanei contestă vehement faza din finalul primei reprize. A cerut penalty la duelul din careul câinilor.

David Miculescu era bucuros după victoria cu 1-0 din Derby de România. L-a contestat însă pe arbitrul Iulian Călin. Voia să primească penalty în finalul primei părţi.

David Miculescu face anunţul serii!

„Am fost schimbat la pauză, dar sunt bucuros că am câştigat în derby. Ne-am distanţat la 5 puncte de locul 2. E foaarte important. Pot să joc oriunde este nevoie de mine şi încerc să-mi fac treaba. Eu aş vrea să dau gol la fiecare meci, dar va veni şi rândul meu.

În orice derby nu mai contează locul din clasament. Am făcut preluare şi mi-a intrat în coaste. Nu ştiu de ce nu a dat penalty. Chiar am vorbit cu Compagno. Suntem jucători cu calităţi diferite, dar important e să ne facem treaba pentru echipă”, a spus David Miculescu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

David Miculescu nu vrea ca FCSB să se oprească aici. Visează şi la o victorie cu Oţelul. Mai mult, a rămas impresionat de execuţia lui Florinel Coman de la faza golului. „Sperăm să câştigăm şi cu Oţelul. Ce să spun despre golul lui Florinel Coman, Ronaldo direct”, a mai spus Miculescu, conform sursei citate.