Meci nebun la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-Bodo/Glimt. Ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu

Meci nebun la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-Bodo/Glimt. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu. A fost o partidă intensă în prima manşă a play-off-ului de Conference League.

Trupa lui Liviu Ciobotariu a avut un meci infernal cu norvegienii. Calificarea în grupele competiţiei se va decide însă săptămâna viitoare, în Norvegia.

S-a terminat Sepsi-Bodo/Glimt

Norvegienii au început bine meciul şi au deschis scorul repede. Eram minutul 18 atunci când Moumbagna a marcat pentru nordici. Repriza secundă a început perfect pentru oamenii lui Liviu Ciobotariu.

La doar 10 secunde de la reluare, Marius Ştefănescu au obţinut un penalty. Alimi a transformat şi s-a făcut 1-1. Berg i-a readus pe oaspeţi în avantaj în minutul 69. Avantajul oaspeţilor a durat doar 10 minute. Arbitrul a inventat un penalty pe care Matei l-a transformat şi gazdele au egalat din nou. S-a terminat Sepsi-Bodo/Glimt 2-2 şi calificarea se va decide săptămâna viitoare, în Norvegia.

Sepsi – Bodo/Glimt. Echipele de start

Sepsi OSK: Niczuly – D. Ciobotariu, M. Bălașa, Ninaj, A. Dumitrescu – Alimi, N. Păun – M. Ștefănescu, Rodriguez, I. Gheorghe – Safranko
Rezerve: D. Moldovan, Gedo – Damașcan, C. Matei, Oroian, Francisco Junior, Oteliță, A. Nistor, Kallaku, Aganovic, R. Varga, Rondon
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Moe, Bjortuft, Bjorkan – Bronboek, Berg, Brunstad Fet – Gulliksen, Moumbagna, Pellegrino
Rezerve: Lund, Brondbo – Lode, Bassi, Espejord, Saltnes, Konradsen, Sjovold, Sorli, Sorensen, Kristiansen
Antrenor: Kjetil Knutsen

Stadion: „Sepsi Arena”, Sfântu Gheorghe
Arbitru: Ruddy Buquet / A1: Aurelien Drouet / A2: Guillaume Debart (toți din Franța) / Observator UEFA: Lassin Isaksen (Insulele Feroe) / Delegat UEFA: Yariv Teper (Israel)