Marius Măldărăşanu are tupeu! Ce a spus după egalul cu cei de la FCSB. Dezvăluiri din interior + I-a ameninţat pe cei de la Petrolul

Marius Măldărăşanu are tupeu! S-a aflat ce a spus după egalul cu cei de la FCSB. Dezvăluiri din interior. Antrenorul sibienilor spune că echipa sa merita victoria după Hermannstadt-FCSB 2-2.

Marius Măldărăşanu este mulţumit de egalul cu cei de la FCSB, dar a spus clar. După ocaziile din prima repriză, echipa sa ar fi putut câştiga.

Marius Măldărăşanu are tupeu!

„Am avut ocazii, am pus presiune în prima repriză. În repriza a doua am primit gol după o greşeală la mijlocul terenului. Chiar dacă am avut superioritate puteau crea oricând o fază. M-am bazat pe Gabi Iancu, Petrescu. Au intrat fooarte bine şi meciul trecut. Pot spune că e un punct care se adună în clasament.

Puteam mai mult după prima repriză, dar e echitabil rezultatul până la urmă. Am vorbit cu nea Vali Argăseală şi m-a întrebat dacă am făcut vreun control la inimă. Nu am mai făcut de când m-am lăsat de fotbal. Sper să n-am probleme. O parte a fanilor de la Petrolul m-au tot înjurat de-a lungul timpului. Ajung împotriva Petrolului ca adversar şi vreau să câştig”, a spus Marius Măldărăşanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Şi Cristian Neguţ a vorbit după egalul contra celor de la FCSB. „Mă bucur că am revenit. Am fost adus să aduc un plus pentru echipă şi îmi revin. Am avut ceva probleme. Eu cred că am pierdut 3 puncte azi. I-am luat faţa, am câştigat duelul.

M-a ţinut un pic în careu, m-a faultat şi am căzut. Să trecem peste jocul ăsta. Ne aşteaptă un meci greu la Ploieşti. E îmbucurător că am ajuns la 5 partide fără înfrângere. E devreme să vorbim de play-off. Să adunăm multe puncte ca să sperăm la play-off”, a spus Cristian Neguţ, conform sursei citate.