Ioan Ovidiu Sabău s-a dezlănţuit! Ce le-a transmis elevilor săi după ce U Cluj a fost egalată în prelungiri: ‘Suntem foarte supăraţi’ + Anunţul lui Marius Măldărăşanu

Ioan Ovidiu Sabău s-a dezlănţuit! S-a aflat ce le-a transmis elevilor săi după ce U Cluj a fost egalată în prelungiri. După Hermannstadt-U Cluj 2-2, antrenorul şepcilor roşii a răbufnit.

Ioan Ovidiu Sabău a revenit cu un egal pe banca celor de la U Cluj. Şepcile roşii au condus cu 2-1, dar au fost egalate în prelungiri.

Ioan Ovidiu Sabău s-a dezlănţuit!

„Am făcut un meci bun. Suntem foarte supăraţi că nu am luat cele trei puncte. Felicit jucătorii pentru că am jucat cum am pregătit jocul. Cu posesie, să ţinem cont de căldură, să gândim jocul. Am avut ocazie mare de 3-1.

A venit acea execuţie de excepţie. Un punct important. E greu să spui că am retras echipa. trebuia să evităm fazele fixe în preajma careului. nu am reuşit să ţinem un jucător pe 16 metri, să-l pună în dificultate. L-am lăsat să-şi aşeze mingea şi de acolo a venit o execuţie de excepţie”, a spus Ioan Ovidiu Sabău, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

În schimb, Marius Măldărăşanu este mulţumit cu egalul în faţa celor de la U Cluj. „Am controlat foarte bine prima repriză. Două cornere şi o greşelă a naostră au întors scorul. Am abuzat de mingu lungi. Nu am avut situaţii de a marca.

Mă bucur pentru acest punct, pentru Oroian, pentru reuşita lui. Până la meciul ăsta nu am avut şansă, am avut ratări. Acum pot să spun că e un punct câştigat. Băieţii erau cu capetele plecate. Puteau mai mult”, a spus Măldărăşanu, conform sursei citate.