Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Voluntari. Ce au făcut băieţii lui Marius Măldărăşanu

FC Hermannstadt a câștigat, 3-1, meciul cu FC Voluntari, în runda cu numărul 9 din Superligă.

Sibienii sunt pe locul 7 cu 12 puncte, în timp ce FC Voluntari este pe 10 cu 10 puncte.

După câteva ocazii de ambele părți, Sigurjonsson a reușit să-l învingă pe Căbuz, în minutul 27. Hermannstadt a restabilit egalitatea în repriza a doua prin Iancu în minutul 52.

În minutul 57, sibienii au preluat conducerea după ce Paraschiv a înscris din lovitură  de la 11 metri. Când mai erau cinci minute din meci, Paraschiv i-a pasat în careu lui Petrișor Petrescu, iar acesta l-a învins pe Vâlceanu.

Hermannstadt – Voluntari, echipele de start:

Hermannstadt: 25. Căbuz – 17. Butean, 27. Găman, 4. I. Stoica, 51. A. Oroian – 96. Balaure, 29. Biceanu, 8. B. Alhassan, 97. Jipa – 10. G. Iancu, 33. Paraschiv
Rezerve: 31. Muțiu, 2. P. Medina, 5. Bejan, 6. M. Antoche, 16. Murgia, 7. P. Petrescu, 11. D. Iancu, 99. Ruben Fonseca, 26. Cr. Neguț
Antrenor: Marius Măldărășanu

Voluntari: 1. Vâlceanu – 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaș, 27. Boboc – 16. Sigurjonsson, 22. Rață – 11. D. Florea, 8. Răduț, 17. D. Andrei – 77. Nemec
Rezerve: 88. J. Fernandez, 2. Paz, 28. Andreș, 25. Cocian, 72. Voican, 21. Niță, 23. N. Carnat, 9. Dumiter, 19. L. Bozickovic
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Municipal, Sibiu
Arbitru: Ovidiu Hațegan / Asistenți: Ciprian Danșa și Adrian Popescu