Marian Aioani s-a enervat cumplit! Şi-a făcut praf colegii, după umilinţa cu CFR Cluj: ‘Sunt foarte dezamăgit’ + Ce spune despre Cristiano Bergodi

Marian Aioani s-a enervat cumplit! Şi-a făcut praf colegii, după umilinţa cu CFR Cluj. Rapid a comis-o grav pe teren propriu, scor 1-4 împotriva echipei din Gruia. Este a treia înfrângere consecutivă în play-off-ul de Superliga pentru giuleşteni.

Marian Aioani şi-a ieşit din minţi. Era extrem de supărat după înfrângerea umilitoare contra celor de la CFR Cluj.

Marian Aioani s-a enervat cumplit!

„Ce să mai fie de spus după un astfel de rezultat decât că ne pare rău pentru prima repriză. Nu ne-am ridicat la nivelul meciului, la ce trebuia să facem în teren pentru a câştiga. Sunt foarte dezamăgit de ceea ce s-a întâmplat. Se cam repetă şi acest lucru nu e bine pentru echipă. La Craiova 45 de minute cu om în plus am luat două goluri. Trebuia să câtigăm acolo. Prima repriză acum dezastruoasă apoi nu am putut face nimic.

Nu ştiu ce explicaţii să dau. Nu ne-am ridicat la nivelul meicului. Îmi reproşez că am luat 4 goluri. Şi eu poate puteam să fac mai multe. Încă avem şanse la obiectiv, dar mi-e greu să cred că ne mai batem la titlu după ultimele 3 meciuri. Nu suntem însă departe de obiectiv. Mai sunt 7 meciuri în care să ne trezim şi să fim altfel ca la ultimele 3 meciuri”, a spus Marian Aioani, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Marian Aioani spune că nu Cristiano Bergodi este de vină şi nu este de acord cu fanii care i-au cerut demisia. „Nu ştiu ce vină are Mister că am jucat noi în halul acesta. Să ne asumăm ce a fost pe teren. Nu are nicio vină că am fost dezastruoşi în seara asta”, a mai spus Aioani, conform sursei citate.