Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! Antrenorul român nu a avut nicio şansă. Cristiano Ronaldo a fost decisiv

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! Antrenorul român nu a avut nicio şansă. Cristiano Ronaldo a fost decisiv în meciul care s-a terminat în urmă cu puţin timp. Al Tai a pierdut, scor 1-2, pe propriul teren, cu echipa lui Cristiano Ronaldo.

Laurenţiu Reghecampf a pierdut în faţa stelelor Cristiano Ronaldo şi Sadio Mane. Trupa la care evoluează şi Andrei Cordea a pierdut confruntarea cu Al Nassr, scor 1-2.

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf!

Al Nassr, cu Cristiano Ronaldo și Sadio Mane titulari, a învins noua formație a lui Laurențiu Reghecampf. Asta după ce a dominat copios partida. Ronaldo a fost omul decisiv al oaspeților, reușind să ofere o pasă decisivă la golul lui Talisca, în minutul 32. Apoi, a închis meciul cu un gol din penalty în minutul 87.

Andrei Cordea, fost la FCSB și Marko Dugandzic, fost la Rapid, au fost titulari în formația lui Reghe. Au fost schimbați în minutul 78, respectiv 90+2. Al Tai a sperat că poate obține măcar un egal, Misidjan reușind să egaleze în minutul 79.

Al Tai ocupă locul 12 după 8 meciuri, la numai 3 puncte de zona retrogradării. Mai poate cădea în clasament până la finalul rundei.

Al Tai – Al Nassr. Echipele de start:

Al Tai: 1. Braga – 12. Kasim, 5. Roco, 27. Bauer, 88. Alnakhili – 30. Semedo, 8. Abdullah – 10. Misidjan, 43. Mensah, 11. Cordea – 9. Dugandzic

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Al Nassr: 44. Al Aqidi – 15. Telles, 27. Laporte, 78. Lajami, 2. Al Ghannam – 77. Brozovic, 17. Al Khaibari, 10. Mane, 25. Otavio, 94. Talisca – 7. Ronaldo
Antrenor: Luis Castro