Liviu Ciobotariu și-a certat jucătorii după meciul cu Hermannstadt: ‘Nu avem voie așa ceva’

Nou-promovata Hermannstadt a câștigat meciul cu FC Voluntari, scor 2-1. La finalul meciului, Liviu Ciobotariu și-a certat elevii care au comis o mulțime de greșeli nepermise.

„Suntem supărați, dezamăgiți. Cred că puteam mai mult. Jocul l-am pierdut în prima repriză, când am încasat două goluri. Nu aveam voie să primim golurile alea, am lăsat zona liberă. În a doua repriză, am avut 2-3 situații bune de a marca golul egalizator.

Este început de campionat, cred că meritam mai mult, dar trebuie să ridicăm capul din pământ. Ne așteaptă un meci foarte greu cu Sepsi. Trebuie să analizăm greșelile pe care le-am făcut. A fost una caldă, una rece, în acest debut de sezon. N-am fost destul de eficienți în faza de atac.

E clar că, în momentul de față, toate echipele ne privesc din altă postură, pentru că în sezonul trecut am terminat pe locul patru, am jucat finala Cupei. Acum, toată lumea se mobilizează, își iau măsuri împotriva noastră. Dar nu este o tragedie, mergem mai departe”, a spus Liviu Ciobotariu.