Liviu Ciobotariu îngrijorat după un nou eșec și își ceartă fundașii: `Sezonul trecut aveam stabilitate defensivă`

FC Voluntari a pierdut acasă cu Petrolul, scor 0-1, iar antrenorul Liviu Ciubotariu s-a arătat extrem de îngrijorat.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Gicu Grozav în minutul 10.

Situația echipei și înfrângerile la rând, nu îi dau pace tehnicianului.

Liviu Ciobotariu a pus tunurile pe elevii săi de la FC Voluntari

”Ciobi” a vorbit la finalul partidei despre problemele pe care echipa sa le traversează.

”Am avut în prima repriză 3 sau 4 ocazii clare de a marca. Am făcut o greșeală, am primit acel gol și nu am mai putut să revenim. În a doua repriză la fel, am presat, am controlat jocul, poate acesta e lucrul pozitiv din acest joc. Mai este unul, prestația lui Andreș, mă bucur pentru el.

Nu reușim să dăm gol, trebuie să lucrăm mai mult. De două partide nu înscriem pe teren propriu și sunt îngrijorat. Statistica arată că acolo (n.r.- în atac) avem o problemă. Nici sezonul trecut nu am marcat foarte multe goluri, însă aveam o stabilitate defensivă”, a spus Ciobotariu.

FC Voluntari a ratat 3-4 ocazii imense în partida cu Petrolul.

Program infernal pentru Voluntari

FC Voluntari se află pe poziția a 10-a în Superligă.

Pentru ilfoveni urmează trei deplasări, două în Superligă și una în Cupa României: Botoșani și UTA Arad în campionat, respectiv FCU Craiova în Cupă.