Liviu Ciobotariu, în pericol? Antrenorul s-a enervat cumplit. S-a terminat Sepsi – Petrolul

Sepsi a terminat la egalitate cu Petrolul Ploiești, scor 0-0, într-o partidă contând pentru runda a 15-a din Superligă.

Ploieștenii sunt pe locul 5 cu 21 de puncte, în timp ce covăsnenii sunt pe 9, cu 19 puncte

Sepsi a avut o primă ocazie notabilă în minutul 10, când Oroian a tras bine pe poartă, dar Zima a respins. În minutul 36, Musi a scăpat singur cu portarul advers, dar a tras peste poartă.

Ștefănescu a centrat în careu, în minutul 64 dar Aganovic nu a reușit să ajungă la balon. În minutul 76, Varga a tras de la aproximativ 25 de metri, mingea a fost deviată de Huja, și a recut puțin pe lângă poarta lui Zima.

Sepsi – Petrolul, echipele de start

Sepsi: Niczuly – Oroian, Bălașa, Ninaj, F. Ștefan – Alimi, Kecskes – I. Gheorghe, Aganovic, Ștefănescu – Safranko
Rezerve: D. Moldovan – D. Ciobotariu, Kallaku, M. Rondon, D. Renta, C. Matei, V. Damașcan, R. Varga, Debeljuh
Absenți: Oteliță, N. Păun
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Petrolul: Zima – D. Radu, Papp, Meijers, Huja – Jefferson, I. Diomande, L. Dumitriu – Musi, Grozav, Jair
Rezerve: Eșanu – P. Justiniano, G. Garutti, T. Seto, M. Rădulescu, I. Răducan, Abuashvili, M. Roman, Omrani
Absenți: Țicu, (suspendat), Hanca (accidentat)
Antrenor: Florin Pârvu

Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj) / A1: Valentin Avram (București) / A2: Alexandru Cerei (Cluj) / Arbitru VAR: Viorel Flueran (Craiova) / Arbitru AVAR: Vladimir Urzică (Piatra Neamț) / R1: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea) / Observator arbitri: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea)
Stadion: Sepsi Arena, Sfântu Gheorghe