Leo Messi a debutat în forță pentru Inter Miami / Video

Leo Messi a debutat, vineri seară, la Inter Miami, echipă patronată de David Beckham.

Argentinianul a marcat un gol din lovitură liberă în ultimul minut. Astfel, echipa sa a câștigat, 2-1, meciul cu Cruz Azul din Cupa Ligii.

Leo Messi a debutat în forță pentru Inter Miami

Messi a început meciul pe banca de rezerve și a intrat în minutul 54, atunci când echipa sa conducea cu 1-0. Cruz Azul a egalat, însă campionul mondial a marcat în prelungiri.

Pentru Inter Miami a mai înscris Taylor, în minutul 44, iar pentru Cruz Azul a punctat Antuna, în minutul 65.

Inter Miami a început cu o victorie parcursul în Leagues Cup. Este o ediție specială, la care participă pentru prima dată toate echipele din MLS și Liga MX, campionatele de elită din SUA și Mexic.

Inter Miami face parte din grupa South 3, alături de Atlanta United și Cruz Azul. Primele două echipe din fiecare grupă merg în faza „16-imilor”. În acea fază sunt deja calificate, din oficiu, campioanele sezoanelor precedente din MLS și Liga MX Apertura ( Los Angeles FC și Pachuca).