Ladislau Boloni şi-a distrus propria echipă! Antrenorul român şi-a ieşit din minţi. Atac devastator după ultimul meci

Ladislau Boloni, atac devastator după ultimul meci! Antrenorul român nu a mai rezistat și și-a ieșit din minți. Și-a distrus proprii jucători pe care i-a numit „amatori”, din cauza felului în care au jucat.

Metz a pierdut meciul din Ligue 1 cu AS Monaco, scor 5-2, iar Ladislau Boloni și-a atacat în termeni duri elevii. Este al doilea eșec consecutiv al echipei.

Ladislau Boloni şi-a distrus propria echipă!

3 goluri în doar 16 minute, au primit de la Metz, iar Ladislau Boloni a fost foarte revoltat de modul în care jucătorii au tratat partida.

Tehnicianul român a declarat pentru madeinfoot.ouest-france.fr, că elevii sai nu au știut cum să comunice între ei, dar nu au dat dovadă nici de curaj, iar acest lucru i-a făcut pe adversari să arate că știu să joace fotbal.

„Rezultatul? Nu știu exact ce să spun. Am pierdut meciul în primele minute, ar fi trebuit să conducem cu 2-0! Am avut multe ocazii, un Metz curajos, dar după, a fost o lipsă de responsabilitate în apărare, o lipsă de curaj, de comunicare! Amatori!

Sigur, AS Monaco a fost o echipă mult mai puternică, mult mai rapidă, asta este sigur! Au știut cum să profite de aceste avantaje și să câștige meciul în doar 15 minute. În a doua repriză am arătat mai bine, am marcat de 2 goluri. Mai apoi în capul cuiva a fost confuzie, și a fost 2-5! Nu poți face așa ceva!”, a spus Ladislau Boloni.