Joyskim Dawa a spus lucrurilor pe nume. Mesaj pentru Gigi Becali: ‘Dacă nu mă critică el mă critică alții!’

Joyskim Dawa a spus lucrurilor pe nume. Mesaj pentru Gigi Becali.

Joyskim Dawa este de părere că scorul nu a fost unul corect, deoarece, în opinia sa, roș-albaștrii i-au dominat clar pe cei de la Rapid. FCSB a pierdut derby-ul de pe Arena Națională, scor 1-2.

Declarațiile date de Joyskim Dawa îl vor înfuria pe Gigi Becali

Joyskim Dawa a declarat că nu se teme de criticile aduse de Gigi Becali jucătorilor. Fundalul este de părere că aceste critici sunt normale, iar vorbele patronului nu îl afectează sub nici o formă.

„Cred că în prima repriză am primit un gol mult prea ușor. A fost foarte dificil să revenim în meci, am încercat, dar nu am avut noroc. Trebuie să ne concentrăm pe următorul meci. Uneori sunt și astfel de momente, când nu câștigi. Dar ne vom reveni și vom câștiga din nou.

Rezultatul nu a fost corect, în a doua repriză i-am dominat. Diferența dintre noi și ei a fost cea de pe tabelă, nimic altceva. Trebuie să ne îmbunătățim tactica. Trebuie să ne uităm mai mult la adversarii noștri și să ne antrenăm mai bine.

Fotbalul continuă, dacă patronul nu mă critică atunci mă vor critica alții, nu mă afectează. Suntem mult prea puternici, nu suntem afectați de criticile patronului”, a spus Joyskim Dawa, la finalul partidei.