Imagini incredibile de la Cupa Mondială 2022! Ce au făcut marocanii după meci. Anunţul antrenorului / Foto

Imagini incredibile de la Cupa Mondială 2022! S-a aflat ce au făcut marocanii după meci. Anunţul antrenorului a lăsat mască toată Planeta. Franţa – Maroc 2-0, dar africanii au avut un penalty clar neacordat în prima repriză.

Cupa Mondială 2022 a oferit imagini incredibile şi în a doua semifinală. Marocul a jucat fabulos cu Franţa, dar nu a reuşit să dea marea lovitură.

Imagini incredibile de la Cupa Mondială 2022!

Franţa a bătut Marocul în semifinale şi e în ultimul act la Cupa Mondială 2022. La final, antrenorul Walid Regragui și-a îmbărbătat elevii la final. Africanii au scris istorie în Qatar. Sunt prima națiune africană ce dispută o semifinală și va lupta împotriva Croației pentru bronz.

La final, jucătorii au mers şi au îngenucheat în faţa galeriei marocane, în semn de recunoștință. Peste 40.000 de marocani au făcut o atmosferă incredibilă în timpul meciului. „Împotriva unui adversar de calibrul Franței, orice greșeală se plătește. În prima repriză am comis mult prea multe, iar al doilea gol ne-a ucis pur și simplu.

Am avut și probleme de lot. Aguerd s-a accidentat la încălzire, apoi i-am pierdut pe Saiss și pe Mazraoui. Mult prea multe pierderi pentru noi.

Chiar și așa, am dat tot pe teren! Sunt mândru de ce am reușit, de băieți. În finala mică le voi oferi minute și celor care au jucat mai puțin. Scopul nostru e să obținem locul 3!

Un singur lucru contează: am demonstrat că fotbalul din Maroc există și că avem niște fani minunați”, a spus antrenorul marocanilor, Walid Regragui imediat după eșecul din semifinală.

Pe lângă fanaticii suporteri care au dat senzaţia că Marocul a jucat acasă s-au aflat în tribune multe femei şi copii. La final, aceştia nu s-au mai abţinut şi au plâns după eliminare.