Horațiu Moldovan face anunţul serii! De ce nu l-a deranjat înfrângerea cu Columbia: ‘A fost o partidă foarte bună’ + Se teme de meciul cu Ucraina

Anunțul serii vine din partea lui Horațiu Moldovan. Tricolorul nu a fost deloc deranjat de înfrângerea suferită cu Columbia. Cât despre adversara de la EURO, aflată în această seara, se teme.

Echipa națională a României a pierdut cu sccorul de 3-2 în fața naționalei Columbiei. Cele două goluri ale echipei lui Edi Iordănescu au fost înscrise de Ianis Hagi, în minutul 84, și de Florin Tănase, în minutul 90+4.

Horaţiu Moldovan face anunţul serii!

Despre rezultatul istoric a vorbit Horațiu Moldovan, care a încasat 3 goluri de la adversari. Portarul nu are nici o problemă cu scorul obținut marți seara, însă se teme de meciul de la EURO 2024, cu Ucraina.

„M-am simţit bine, ştim cu toţii, e un stadion extraordinar. Sper să urmeze şi primul meci la echipa de club, am nevoie de minute. Merg şi muncesc cât de mult pot şi să-mi aştept şansa.

Cred că a fost o partidă foarte bună, cu un adversar foarte puternic. I-au băut pe Spania acum trei zile. Spania, una dintre cele mai bune naţionale din lume. Au jucători de calitate. Ai văzut că atunci când pun piciorul pe minge…sunt sud-americani, au calitate foarte bună, mai ales James şi Diaz. Ne-am ridicat la nivelul aşteptărilor, am început puţin timoraţi, s-a făcut 2-0, dar după am făcut o partidă destul de bună.

N-avea rost să jucăm cu alte naţionale şi să câştigăm cu 5-0, nu ne ajuta cu nimic. Trebuie să jucăm cu adversari puternici, la EURO nu ne aşteaptă nimeni, vom întâlni adversari puternici şi se joacă pe puncte”, a declarat Horaţiu Moldovan, pentru as.ro.

Moldovan, despre relația cu colegii de la Atletico Madrid

„Normal că simt o presiune, e normal să ne ceară să jucăm la echipele de club, pentru că asta e cel mai important. Eu, după cum ştiţi, am un portar foarte bun, poate cel mai bun din lume, în faţa mea. Sper să-mi vină şansa şi să profit de ea.

(N.r. Despre Griezmann şi Depay, coechipierii de la Atletico Madrid) Sunt super băieţi şi super fotbalişti, mă ajută acest lucru, mă antrenez cu cei mai buni din lume.

Eu am spus-o de la început, am văzut-o pe Ucraina cea mai bună echipă dintre cele patru, au jucători la nivel înalt. Va fi un meci dificil, la fel ca celelalte, şi cu Belgia şi Slovacia”, a mai spus Moldovan.