Florin Tănase s-a dezlănţuit! Ce a spus după golul marcat în prelungiri cu Columbia: ‘Vreau să îi bucurăm pe români’ + Mesajul serii pentru Edi Iordănescu

Florin Tănase s-a dezlănţuit după amicalul pierdut cu Columbia. Marcatorul celui de-al doilea gol vrea să își facă suporterii fericiți. S-a aflat ce mesaj are fostul jucător de la FCSB pentru Edi Iordănescu.

România a pierdut amicalul cu Columbia, cu scorul de 3-2. Echipa adversă a condus până în minutul 84, când Ianis Hagi a deschis scorul pentru tricolori. Golul de 3-2 a venit din partea lui Florin Tănase, în minutul 90+4, dintr-o pasă clară din partea lui Dennis Man.

Florin Tănase s-a dezlănţuit!

Meciul câștigat de Columbia, în această seară, este prima partidă câștigătoare a naționalei în fața României.

Despre rezultatul istoric a vorbit și marcatorul celui de-al doilea gol, care mărturisește, pentru as.ro, că meciul cu Columbia a fost un test destul de dificil.

„Un meci dificil, a fost un test pentru noi pentru că jucam cu o echipă care nu a mai pierdut de multe meciuri. A fost un test bun pentru noi. Nu ştiu ce concluzii a tras Edi Iordănescu.

Au fost două teste pentru viitorul nostru. Avem de învăţat din aceste două meciuri pentru a putea fi pregăţi la turneul final şi a face un turneu final foarte bun. Sud-americanii fac o atmosferă fierbinte, aţi văzut şi dumneavoastră ce frumos a fost.

Ne pare rău că nu am putut să îi facem pe fani fericiţi. Sunt titani ai fotbalului românesc. Foşti mari jucători şi antrenor. Înseamnă mult să stai cu ei de vorbă. Când intri pe teren trebuie să fii concentrat. Îmi doresc să merg la EURO şi să bucurăm românii”, a declarat Florin Tănase după meci, potrivit sursei menționate mai sus.