Hermannstadt a stopat seria de înfrângeri! Nu a dat nicio şansă lanternei roşii. Mioveniul, încă un pas spre liga secundă

Hermannstadt a stopat seria de înfrângeri! Echipa antrenată de Marius Măldărăşanu nu a dat nicio şansă lanternei roşii. Mioveniul a făcut încă un pas spre liga secundă. Mioveni – Hermannstadt 0-2 şi sibienii continuă să spere la un loc de play-off.

Hermannstadt a învins-o cu scorul de 2-0 pe CS Mioveni și a oprit astfel seria de 4 etape consecutive fără victorie în Superliga.

Hermannstadt a stopat seria de înfrângeri!

Hermannstadt s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul echipei argeşene. Golurile au venit în repriza a doua, într-un interval de doar 7 minute. Mai întâi, a deschis scorul Daniel Paraschiv, golgeterul sibienilor. În minutul 60, Ionuţ Stoica a făcut 2-0 şi a parafat victoria echipei lui Marius Măldărăşanu.

CS Mioveni – Hermannstadt 0-2 şi sibienii sunt pe locul 5, cu 26 de puncte. Gazdele au rămas lanternă roşie în Superliga, cu doar 8 puncte.

Echipele de start la CS Mioveni – Hermannstadt

CS MIOVENI (3-4-3): I. Popescu – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait, Lixandru, Trif – Rădescu, Krasniqi, Antal
Rezerve: Sima – C. Ene, Burnea, D. Toma, Coșereanu, Buziuc, V. Pop, Carnat, Burlacu
Antrenor: Flavius Stoican

HERMANNSTADT (4-2-3-1): Letica – Medina, Antoche, I. Stoica, Opruț – Răuță, Biceanu – Balaure, Alhassan, C. Popescu – D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – Bejan, Issah, Mino, Năstăsie, P. Petrescu, Oroian, Babic, Hora
Antrenor: Marius Măldărășanu