Gigi Becali, umilit în direct! S-a aflat după meciul UTA-FCSB: ‘A adormit acasă’

Gigi Becali, umilit în direct! S-a aflat după meciul UTA-FCSB 3-1. Un fost mare internaţional a râs de vicecampioană, dar şi de latifundiarul din Pipera. S-a întâmplat după schimbarea neinspirată de la pauză. Edjouma i-a lăsat locul lui Cordea.

Viorel Moldovan a dat de pământ cu echipa lui Gigi Becali după înfrângerea cu UTA. Rămasă fără antrenor, vicecampioana s-a chinuit pe ambele faze și a ratat șansa să se apropie de liderul Farul.

Gigi Becali, umilit în direct!

Fostul atacant al naționalei României nu l-a iertat nici pe Gigi Becali. Viorel Moldovan a făcut o glumă pe seama patronului de la FCSB, în privința schimbărilor efectuate în meciul de la Arad.

Moldovan a spus că se aștepta să vadă mai multe schimbări în tabăra roș-albaștrilor, ordonate de latifundiarul din Pipera. În schimb, FCSB a efectuat numai 3 înlocuiri pe durata partidei de la Arad. Una dintre ele a venit la pauză și a atras atenția în mod negativ.

Malcom Edjouma a fost scos după prima repriză. În locul său a intrat Andrei Cordea. Din acel moment, FCSB n-a mai contat aproape deloc pe faza ofensivă.

“A fost un joc haotic, fără idei și fără cap!”, a fost concluzia dură trasă de Viorel Moldovan.Fostul internațional consideră că situația incertă a postului de antrenor de la FCSB s-a reflectat asupra jocului echipei.

“Problema antrenorului a fost reflectată în totalitate în această seară, în evoluţia FCSB-ului de la Arad. A dat peste o echipă care şi-a dorit mai mult victoria. Nu ştiu dacă i-a pus cineva în gardă pe jucători că vor avea în faţă un adversar disperat după puncte.

A fost un joc haotic, fără idei, fără cap, fără agresivitate pozitivă. Un joc care m-a surprins și pe mine, nu mă așteptam, ținând cont de ultimele partide. Am văzut meciuri bune ale FCSB-ului, chiar i-am lăudat pe jucătorii de acolo, dar azi au fost depășiți din toate punctele de vedere.

Posibil ca Gigi Becali să fi adormit acasă, poate de asta nu a făcut schimbări mai multe. Astăzi, FCSB a fost echipa nimănui”, a spus Viorel Moldovan, în direct la Primasport.