Gigi Becali s-a dezlănțuit în direct! Atac devastator la adresa propriei echipe. Jucătorii pe care i-a umilit în direct

Gigi Becali s-a dezlănțuit în direct! Atac devastator la adresa propriei echipe. Jucătorii pe care i-a umilit în direct.

FCSB s-a impus în deplasarea cu CSKA 1948, scor 1-0, și este favorită la calificarea în turul 3 preliminar din Conference League. Gigi Becali a intervenit după meci și a criticat dur jocul făcut în prima repriză.

Gigi Becali s-a dezlănțuit în direct! Atac devastator la adresa propriei echipe

„Sunt mulțumit că am câștigat, dar nu e în regulă ce s-a întâmplat. În repriza a doua a fost ca în campionatul intern. Te domină echipe mici, nu ai voie, nu există așa ceva. Greșeli multe, Tavi Popescu parcă nu știu ce s-a întâmplat cu el. David Miculescu dădea pase la adversari, Crețu dădea assist pentru ei.

Nu pot să îmi dau seama, nu înțeleg cum se poate întâmpla așa ceva. Azi am jucat cu o echipă care nu știe să dea gol. Cu danezii, dacă jucăm așa, ne spulberă.
Jucătorii se dau șmecheri, ei se cred fotbaliști. Am văzut asta la Tavi Popescu, el se crede la circ. Joacă, mă, fotbal, el joacă la mișto. Aici e joc bărbătesc! Dacă nu e Djokovic avem mereu probleme? Să ne scoată el mereu?

Nu am nicio perspectivă la calificarea în grupe. Nu există nicio perspectivă cu echipa asta! Nu avem valoare de calificare. Poate vine acum Chiricheș, revine Djokovic…. dar nu știu.

Noi un meci mai jucăm în Europa, suntem scoși cu jocul ăsta!”, a spus Becali, la Orange Sport.

Returul FCSB – CSKA are loc joi, 3 august, la București, pe arena Arcul de Triumf.