Gigi Becali nu s-a mai abținut. Și-a umilit jucătorii după meciul cu FCU Craiova. Elias Charalambous va fi surprins

Gigi Becali nu s-a mai abținut. Patronul vicecampioanei României și-a umilit jucătorii după partida FCSB-FCU Craiova. Antrenorul Elias Charalambous va fi surprins. Vali Crețu, jucătorul eliminat în minutul 57 al partidei, a fost aspru criticat de finanțatorul echipei.

În jurul orei 03:00, patronul de la FCSB a mers la o secție de Poliție din București, după accidentul petrecut în amiaza zilei de duminică.

Gigi Becali nu s-a mai abținut

De acolo, Gigi Becali a dat o declarație în fața jurnaliștilor, el vorbind despre partida FCSB-FCU Craiova, scor 2-1.

Finanțatorul roș-albaștrilor a lansat ironii la adresa jucătorilor săi, în special a lui Vali Crețu, pe care Gigi Becali a vrut să-l schimbe la pauza dintre reprize.

„Extraordinar a jucat! Îţi dai seama, ce dăruire, să joci cu un om în minus şi să câştigi meciul, vai, vai, vai, ce extraordinar!

Am vrut să îl schimb la pauza. Am zis, băi, hai să-l schimbăm că ăsta ia al doilea galben. Nu, domn’e, că are experienţă… Băi, hai să-l schimbăm. Nu, domn’e, că are experienţă.

Era să-i rupă piciorul, îi rupea piciorul. Nu se face așa ceva”, a spus Gigi Becali.

Vali Crețu a fost eliminat în minutul 57, după o intrare dură asupra lui Yassine Bahassa, astfel că mai apoi FCSB a evoluat în inferioritate numerică cu rivalii din Bănie.

După acest duel, vicecampioana României este lider al clasamentului Superligii, cu 34 de puncte, în vreme ce FCU Craiova se situează pe poziția a 14-a, cu un total de 15 puncte.