Gigi Becali a luat decizia. Ce le pregătește jucătorilor care l-au scos din minți la meciul cu Oțelul. Totul este aranjat

Gigi Becali a luat decizia. Totul este pregătit pentru jucătorii care l-au scos din minți.

Meciul din Cupă de marți seara, dintre Oțelul și FCSB s-a terminat cu un egal, 1-1. Băluță a deschis scorul pentru roș-albaștrii, în minutul 76, urmând ca Lopez să stabilească scorul final în minutul 90+1.

Gigi Becali a luat decizia. Totul este pregătit

După finalul partidei, Gigi Becali s-a declarat nemulțumit de doi jucători, spunând că nu mai dorește să îi vadă în primul 11. Este vorba de Andrea Compagno și Damjan Dokovic.

Patronul FCSB-ului a fost din nou dezamăgit de arbitraj, deoarece echipa lui a avut un gol anulat pe final de meci. Dawa a înscris ”din foarfecă”, însă golul a fost anulat, în urma semnalizării tușierului, care a considerat că mingea ieșise din teren înainte ca Ganea șă centreze spre camerunez, lucru care n-a fost confirmat de reluări.

”Ce Luis Phelipe, mă? Mie-mi arde de Luis Phelipe când ăștia îmi scot mingea din poartă? Ești nebun? Doamne ferește! Am zis că în iarnă o să vină un atacant. Am nevoie de un atacant puternic, să intre în combinații. Atât, altceva nu am nevoie”, a declarat Gigi Becali.

Luis Phelipe este legitimat la Poli Iași până la finalul sezonului. Brazilianul care a ajuns în această vară în Superliga i-a atras atenția lui Gigi.

Deși latifundiarul este în căutarea unui atacant, Phelipe joacă mai mult pe bandă.

Luis Phelipe a reușit să marcheze 3 goluri și să ofere 3 asisturi,  în acest sezon de SuperLigă, în 13 meciuri jucate. 350 de mii de euro este cota de piață a lui Luis Phelipe, potrivit Transfermarkt.