Ion Crăciunescu a dat verdictul după Oțelul-FCSB! Ce spune despre golul anulat al roș-albaștrilor. Gigi Becali va fi surprins

Ion Crăciunescu a dat verdictul după Oțelul-FCSB! S-a aflat ce spune acesta despre golul anulat al roș-albaștrilor. Gigi Becali, patronul vicecampioanei României, va fi surprins de declarațiile făcute de fostul arbitru.

Ion Crăciunescu a analizat în detaliu partida FCSB – Oțelul Galați din Cupă! Acesta a spus cum ar fi trebuit să procedeze arbitrii la faza golului anulat al vicecampioanei.

Ion Crăciunescu a dat verdictul după Oțelul-FCSB!

FCSB nu a reușit să se impună în duelul cu Oțelul din cadrul grupelor Cupei României, obținând doar un egal, scor 1-1.

Joyskim Dawa ar fi putut dubla avantajul roș-albaștrilor în minutul 86, însă arbitrii au decis anularea golului.

Ion Crăciunescu este de părere că decizia arbitrilor a fost una cât se poate de greșită, reușita roș-albaștrilor tebuind a fi în mod categoric validată.

„Eu zic că mingea nu iese cu toată suprafața din teren. Ar fi trebuit validat golul. VAR ar fi putut să intervină. Nu vedeți ce se întâmplă cu VAR-ul în România. Uneori mai mult rău face. Era bună o regulă care s-a scos. Ca la fazele la limită să se dea credit atacului.

Pentru tușier ar fi fost greu să vadă. Era pe cealaltă parte, sunt 50-60 de metri distanță!”, a precizat Ion Crăciunescu pentru gsp.ro.

Camerunezul a înscris spectaculos din „foarfecă”, execuția fiind, însă, una incertă.

Arbitrii din camera VAR au analizat mișcarea mingii, urmărind dacă balonul a depășit suprafața de joc în momentul centrării lui Cristian Ganea.

Arbitrii au transmis decizia centralului Viorel Flueran: anularea golului, după două minute de analiză.

Ulterior, decizia luată de către Florin Andrei și Vlad Baban, arbitrii din camera VAR, a fost contrazisă de imaginile live, în care se poate observa faptul că mingea nu depășește linia cu întreaga ei suprafață.