Gigi Becali a dat cărţile pe faţă! Cum l-a ajutat Răzvan Burleanu pe şeful celor de la FCSB. Latifundiarul din Pipera a spus clar

Gigi Becali a dat cărţile pe faţă! Răzvan Burleanu l-a ajutat pe şeful celor de la FCSB. Latifundiarul din Pipera a spus clar.

Din cauza arbitrajului pe care Gigi Becali la contestat clar în sezonul trecut, acesta a fost în război total cu Răzvan Burleanu și Kyros Vassaras.

Gigi Becali a dat cărţile pe faţă

Gigi Becali a observat o schimbare în arbitraj sezonul acesta. Acesta fiind mulțumit și convins că președintele FRF Răzvan Burleanu și președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor (CCA) Kyros Vassaras au luat măsuri.

„(n.r. mulțumit de arbitraj) Da. Serios vorbind, eu cred că și Burleanu, și Vassaras s-au implicat. Au zis: ‘Bă, nu mai merge așa. Avem și VAR și greșim? Nu mai merge așa’. Nu știu ce au făcut, ce n-au făcut.

Cred că există implicație. Văd arbitraje corecte, văd că se duc oamenii la VAR. Cred că există implicație majoră în arbitraj și a lui Burleanu, și a lui Vassaras”, a declarat Gigi Becali, la Fanatik.

Becali: „A fost atac mortal”

Gigi Becali și-a adus aminte de Horațiu Feșnic. În meciul Rapid – FCSB, încheiat cu scorul de 1-0, în turul din play-off-ul trecut, acesta trebuia să acorde două cartonașe roșii după intrările dure ale lui Onea și Grigore asupra lui Coman, respectiv Compagno.

„Dacă era ceva, era de la început. Se vede ziua bună de dimineață. Se vede intenția arbitrilor de a fi foarte corecți. Ei așteaptă un minut, trei, cinci minute. (n.r. roșu la Darius Olaru) Cam așa. Cum a făcut Feșnic, execuție. A fost atac mortal, dar ăia nu au ținut cont.

Eu cred că atunci, cu Feșnic, s-a întâmplat ceva. Rămâne cu pată toată viața lui. Nu e să zici că e cineva împotriva mea. Nu erau arbitrajele corecte, nu mai are nimeni cu nimeni acum”, a mai spus patronul FCSB-ului.