Gică Popescu şi-a ieşit din minţi! Gafa colosală făcută după derby-ul Farul-FCSB. S-a enervat cumplit

Gică Popescu şi-a ieşit din minţi! A comis o gafă colosală după derby-ul Farul-FCSB. S-a enervat cumplit.

FCSB a câștigat meciul cu Farul din etapa a 9-a a Superligii, scor 1-0. După acest duel, Gică Popescu s-a revoltat la adresa arbitrului Sebastian Colțescu, președintele „marinarilor” spunând că penalty-ul care a adus victoria „roș-albaștrilor” nu a fost dictat în mod corect.

Gică Popescu şi-a ieşit din minţi

Oficialul de la Farul a plecat de la stadion cu 10 minute înainte de finalul partidei. Acesta a fost întrebat de jurnaliști dacă i s-a părut că Sebastian Colțescu a greșit la faza penalty-ului din minutul 55, context în care Gică Popescu a făcut o gafă uriașă: „Auziți, se răsucește Igna în mormânt!”.

Dat fiind că Ioan Igna (83 de ani) trăiește, ulterior, Gică Popescu și-a cerut scuze, asta prin intermediul lui Ilie Dumitrescu, aflat în direct la DigiSport.

„Am primit acum un mesaj (n.r. – de la Gică Popescu). Îi cere scuze domnului Igna. A vrut să spună de Rainea (n.r. fost arbitru, decedat în 2015). A vrut să intre (n.r. – în direct), dar dacă nu mai e timp…”, a afirmat Ilie Dumitrescu.

Gică Popescu: „Ceea ce mă surprinde pe mine este că n-a fost la VAR”

În cele din urmă, Gică Popescu a intervenit telefonic în emisiune, prezentându-i scuze fostului arbitru. Mai apoi, președintele de la Farul a răbufnit:

„Cred că nici în perioada de glorie a Cooperativei nu se dădea un asemenea penalty! (…) Ceea ce mă surprinde pe mine este că n-a fost la VAR. Dacă asta nu e fază de VAR, care e, atunci, fază de VAR?

Nu ne cântați prohodul, vom fi iar în play-off!”, a spus Gică Popescu, potrivit sursei citate.