Scandal uriaș după Farul-FCSB! A dat de pământ cu Sebastian Colțescu: ‘În vecii vecilor nu se poate da penalty’

Campioana României a pierdut cu FCSB, 0-1, după ce elevii lui Elias Charalambous au macat un gol dintr-un penalty extrem de controversat.

Sebastian Colțescu a arătat punctul cu var după un contact ușor dintre Adrian Șut și Tudor Băluță. La finalul meciului, jucătorul lui Gică Hagi și-a exprimat nemulțumirea.

”Este frustrant, intri pe teren, după care meciul este decis de o fază. Din punctul meu de vedere, în vecii vecilor nu se poate da penalty.

Nici acolo nu mi s-a părut galben (n.r. la un fault al său). Nu vreau să intru mai adânc în subiect.

Jocul nostru nu a fost unul bun. Trebuie să ne revenim la jocul nostru din sezonul trecut. Sperăm să reușim meciuri mai bune.

O să analizăm, o să analizeze Mister. O să punem la punct lucrurile”, a spus Tudor Băluță, la finalul meciului cu FCSB.

„Meciul a fost cu siguranță decis de domnul arbitru”

„Meciul nu a fost chiar cum ne-am fi dorit. Am avut ceva oportunități în prima repriză, ei nu prea au călcat pe la noi prin careul de 16. Meciul a fost cu siguranță decis de domnul arbitru.

Nu a fost o fază atât de clară. Eram foarte aproape și a fost de ajuns să se audă un «Au, m-ai lovit», cum s-a întâmplat cam tot meciul. A fost un contact foarte agresiv, ați văzut că au intrat și doctorii.

Nu a putut să se ridice vreo 5 minute, a fost contact foarte puternic. Din păcate, așa s-a scris istoria meciului. Sunt sigur că dacă nu primeau penalty, nu ar fi înscris”, a spus și Dragoș Nedelcu.