Gică Hagi s-a enervat cumplit! S-a terminat CFR Cluj – Farul. Ce au făcut constănțenii în Gruia

CFR Cluj și Farul, ultimele campioane din Superligă, s-au întâlnit în ultimul meci din etapa a 14 -a din SuperLiga. Elevii lui Andrea Mandorlini au câștigat, scor 3-1, și sunt pe locul 2 în clasament cu 30 de puncte, unul mai puțin decât FCSB.

Farul este pe 7 cu 20 de puncte.

Clujenii au avut primele ocazii, dar oaspeții au marcat în minutul 25 prin Constantin Budescu. După câteva minute, Karlo Muhar a restabilit egalitatea, după o fază pornită de la centrarea foarte bună a lui Camora. În minutul 64, clujenii au intrat în avantaj după golul lui Muhar, care a reușit ”dubla”.  Juricic a marcat pentru 3-1.

CFR Cluj – Farul, echipe de start:

CFR CLUJ : Sava – Kresic, Ajeti, M. Ilie – Mogoș, Cvek, Muhar, Fică, Camora (cpt.) – Jefte, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean – Morgan, R. Filip, Deac, L. Mihai, Konoplyanka, Bîrligea, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini
FARUL  : Aioani – M. Popescu, Boli, Gustavo Marins, Dussaut – Borgnino, Artean (cpt.), Grameni – Mazilu, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Buzbuchi – Sîrbu, Queiros, N. Popescu, Grosu, Banu, Sali, Gustavo Nascimento, Rivaldinho
Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitru: Marcel Bîrsan (București) / A1: Radu Ghinguleac (București) / A2: Valentin Avram (București) / Arbitru VAR: Andrei Chivulete (București) / Arbitru AVAR: Andrei Constantinescu (București) / R1: Mircea Ardelean (Arad) / Observator arbitri: Marcel Savaniu (Satu Mare)
Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj) – Capacitate: 22.198 de locuri