Gică Hagi a făcut scandal! Atac devastator la adresa arbitrajului: ‘Este inacceptabil’ + Ordin pentru televiziuni

Gică Hagi a făcut scandal! Atac devastator la adresa arbitrajului. Antrenorul celor de la Farul şi-a ieşit din minţi după egalul de pe Arena Naţională, scor 1-1, contra celor de la FCSB.

Gică Hagi a dat de pământ cu arbitrul Horaţiu Feşnic. Spune că echipa sa merita alte două penlaty-uri, la Louis Munteanu şi Grameni. Mai mult, spune că şi golul anulat pentru ofsaid a fost unul valabil.

Gică Hagi a făcut scandal!

„Pot fi multe de spus, dar suntem fericiţi pentru că am luat un punct. Ştiu fotbal adversarii noştri. Aveau moral, erau dezinvolţi. Prima repriză slabă, previzibilă. Apoi, repriza a doua am revenit. Important e că am luat acest punct.

Toată lumea ţipă la televizor. am văzut nişte lucruri azi. Să îi dai galben lui Louis în loc de penalty. Apoi, gol valabil pentru noi şi îl anulează. Eu nu îmi  explic să-mi anulezi golul. Apoi, a văzut toată lumea penalty. La faza cu Louis nicio reluare, merge totul înainte”, a spus Gică Hagi, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul celor de la Farul nu s-a oprit aici. Le-a ordonat televiziunilor de sport să vorbească despre toate fazele controversate. „Să avem puterea să ne luptăm cu de toate, cu toţi. Meritam să marcăm cel puţin două goluri. Penalty-ul din prelungiri e clar. L-a atins. Este inacceptabil. Acolo nu e ofsaid. Nu  a vrut să dea nici penalty. Să daţi faza lui Grameni la televizor. Şi ăla e penalty”, a mai spus Hagi, conform sursei citate.