Final incendiar pe Arena Națională! S-a terminat FCSB – Farul. Ce au făcut oamenii lui Gică Hagi de ziua Regelui

Final incendiar pe Arena Națională. FCSB și Farul au terminat la egalitate, scor 1-1, în ulimul meci al rundei cu numărul 24 din Superligă.

Echipa lui Gigi Becali este pe locul 1, cu 51 de puncte, în timp ce constănțenii sunt pe 4 cu  37 de puncte.

Final incendiar pe Arena Națională

În primele minute, Elias Charalambous a fost extrem de agita. A depășit de câteva ori spațiul tehnic, și nu după multe minute a dictat o primă schimbare.

FCSB a ratat mai multe ocazii în prima repriză, dar în minutul 55, Baba Alhassan a dat lovitura. A macat primul gol în tricoul noii sale echipe.

Louis Munteanu a restabilit egalitatea în minutul 58. Arbitrul a avut nevoie de aproape 7 minute pentru a analiza reușita, iar în final golul a fost anulat de VAR.

În prelungiri, Farul a primit un penalty după ce arbitrul a fost chemat la marginea terenului. Larie nu a avut nicio problemă și a transformat.

Gică Hagi, sărbătorit de ziua sa

Gică Hagi a împlinit astăzi 59 de ani. Fanii celor de la FCSB nu au uitat, iar la începutul partidei aceștia au scandat „Hagi, Hagi”. Antrenorul le-a răspuns cu aplauze.

Pe monitorul amplasat deasupra stadionului a fost afișată și o poză cu portretul său.

Foto. Facebook

În tribune a fost prezentă și soția lui Hagi, Marilena.

FCSB – Farul Constanța, echipe de start:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Alhassan – Luis Phelipe, Băluță, Oct Popescu
Rezerve: Vlad, Panțîru, Florinel Coman, Miculescu, Pandele, Toma, Ov. Popescu, Matyas Laszlo, Pantea, M. Manolache, Radaslavescu, D. Popa
Absent: Darius Olaru (suspendat)
Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – Dussaut, M. Popescu, Larie, Ganea – Vînă, Queiros, Deaconu – Rivaldinho, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Mușat, Kiki, Boli, Grameni, G. Marins, Nedelcu, Grigoryan, N. Popescu, Stoian, Dănuleasă, L. Andronache, I. Cojocaru
Absenți: Sîrbu, T. Băluță (accidentați)
Antrenor: Gheorghe Hagi