Gest şocant al lui Dan Petrescu! Ce a putut să facă antrenorul român la finalul meciului. I-a lăsat mască pe coreeni

Gest şocant al lui Dan Petrescu! S-a aflat ce a putut să facă antrenorul român la finalul meciului. I-a lăsat mască pe coreeni. Tehnicianul român al celor de la Jeonbuk Motors nu a dat mâna cu antrenorul celor de la Daejon.

Apoi, Dan Petrescu şi-a motivat gestul. Totul s-a întâmplat după ce Jeonbuk Motors a terminat la egalitate, scor 1-1, în prima etapă a noului campionat, cu Daejon.

Gest şocant al lui Dan Petrescu!

Daejon a deschis scorul în minutul 11 prin lituanianul Vladislavs Gutkovskis. Joenbuk a egalat prin Huyn-Beom Ahn, în minutul 86. La finalul meciului, Dan Petrescu nu a mai dat mâna cu Min-Sung Lee, antrenorul celor de la Daejon. Românul a venit apoi cu explicația.

”Mă grăbeam să ajung la baie și am intrat direct la vestiare. A fost foarte frig azi și trebuia să merg”, a spus Petrescu, conform Sports-G.

Dar asta nu e tot. petrescu a vorbit şi despre meci. ”Nu sunt mulțumit cu rezultatul de azi, mai ales că au venit mulți fani la stadion și nu i-am putut bucura. A fost un meci greu, mai ales în prima repriză, când Daejeon a avut o singură ocazie și a marcat.

După, adversarii s-au retras foarte mult, s-au concentrat doar să se apere și să speculeze ocaziile de pe contraatac. Am reușit să răspundem bine, însă am așteptări mai mari de la jucătorii mei.

Vinicius (n.r – Marcus Vinicius, extremă braziliană) a ajuns târziu în cantonament și are nevoie de timp pentru a se adapta. Nana Boateng abia a revenit după o accidentare care l-a ținut două luni departe de teren, iar Hernandes este accidentat. Singurul străin pe care l-am avut disponibil azi a fost Thiago și l-am folosit.

Sper să mai transferăm jucători străini cât mai rapid posibil, mai ales că până pe 17 martie avem patru meciuri de jucat. Ne trebuie cât mai mulți jucători”, a mai spus Dan Petrescu.

Pentru Jeonbuk și Dan Petrescu urmează un meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei. Trupa românului o înfruntă pe Ulsan, marți, de la ora 12:00.