Gabi Balint s-a distrat pe seama lui Gigi Becali. Cum l-a ironizat în direct pe milionar

Gabi Balint s-a distrat pe seama lui Gigi Becali. Patronul FCSB a recunoscut că a greșit schimbările la meciul cu Farul Constanța pierdut de echipa sa cu 2-3.

La pauză, Coman și Pantea i-au înlocuit pe Edjouma și Sorescu, doi dintre cei mai activi jucători ai vicecampioanei în prima repriză. Apoi, la scorul de 2-1 în favoarea FCSB-ului, Compagno și Cordea au fost schimbați cu Omrani și Miculescu.

Gabi Balint s-a distrat pe seama lui Gigi Becali

Gabi Balint nu s-a putut abține și a avut un mesaj ironic pentru miliardar.

”Vreau să-l încurajez pe patronul echipei pentru că sunt antrenori mari care greșesc la schimbări. Sunt zile în care nu sunt inspirați, așa că să nu-și facă probleme, să meargă înainte. A avut destule meciuri în care a făcut schimbări bune și a ieșit un rezultat pozitiv”, a spus Gabi Balint, la Digi Sport.

Ce a declarat Gigi Becali despre schimbările făcute

”Așa a vrut Dumnezeu. Dacă era chestiune de joc, era o problemă. Golul trei a fost valabil. Plus că am avut multe ocazii, mingea a fost numai la noi.

Am făcut greșeli la schimbări. Nu trebuia băgat Omrani. A dat și acel autogol….a dat în minge…așa fost să fie. Problemă nu e. Cui să-i reproșez schimbările? Mie să-mi reproșez? (n.r. – râde). Păi, îmi reproșez, dacă e”, a declarat Gigi Becali.