Anghel Iordănescu, atac dur la Gigi Becali. Fostul selecționer l-a făcut praf: ‘Insistați să-i dați licență PRO’

Anghel Iordănescu îl atacă dur pe Gigi Becali. Fostul selecționer s-a enervat cumplit după ce FCSB a pierdut cu Farul, scor 2-3. Acesta nu a înțeles de ce Andrea Compagno și Andrei Cordea, fotbaliști care au creat al doilea gol, au fost înlocuiți.

Anghel Iordănescu spune că nu este normal ca antrenorul să primească ordin prin telefon.

„Mihai nu poate în momentul de față să intervină, regulamentul nu îi permite și s-a văzut. Nu e normal. Jucătorii de fotbal sunt inteligenți, se prind imediat. Nu e normal ca în minutul 61 să îi scoți pe Compagno și pe Cordea.

Ordinul a venit prin telefon imediat după ce Farul a egalat. Să îi schimbi pe cei doi, unul a marcat gol și a dat pasă de gol sau a făcut penalty, iar celălalt a marcat din penalty. Nu era normal să schimbi doi jucători în acel moment.

Ce vă pot spune e că FCSB a pierdut incredibil, dar a pierdut pe mâna ei. E prea multă debandadă și brambureală acolo”, a spus Iordănescu la Fanatik Superliga.

Anghel Iordănescu, propunere pentru șefii Scolii de Antrenori

Fostul selecționer l-a luat peste picior pe Becali și propune să i se dea și lui licență Pro.

Insistați să îi dați și lui (n.r. – Gigi Becali) o licență PRO. Insistați să îl băgați la Federație la cursurile licenței PRO. Nu știu câtă decență a avut cu Marius Lăcătuș, cu Gică Hagi, cu ce antrenori au mai trecut pe acolo. Important este că își bate joc de proprii bani, dar de banii lui pe care îi investește.

Nu era normal ca în minutul 95, 96, un antrenor să intervină? Toată lumea dormea pe banca aia”, a mai spus Anghel Iordănescu.