Florin Prunea nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri incendiare ale fostului portar. Cum a provocat un divorţ în Galaţi

Florin Prunea nu s-a mai abţinut! Dezvăluiri incendiare ale fostului portar. A provocat un divorţ în Galaţi. Fostul goalkeeper a produs hohote de râs în direct, când a dezvăluit ce s-a întâmplat.

Florin Prunea a comentat în direct discursul pe care Vlad Chiricheș la avut după meciul pe care echipa lui, FCSB, l-a avut cu Oțelul Galați, câştigat cu 2-0.

Florin Prunea, cauza unui divorţ în Galaţi

În timp ce era la emisiunea de la DigiSport și comenta declaratiile atacantului de la FCSB, după meciul cu Oțelul, Florin Prunea a rememorat un episod din perioada în care activa ca portar în Liga 1.

„Trebuie să se obișnuiască din nou Chiricheș cu fotbalul românesc, cu atmosfera, unii te mai înjură. Un suporter al Oțelului a divorțat din cauza mea. M-a înjurat toată repriza. Și la pauză i-am zis: «Mai poți, fratele meu?».

Și el îmi zice «Băi, Florine, din cauza ta am divorțat. Am aruncat cu televizorul pe geam și m-am certat cu nevastă-mea și am divorțat». Îți dai seama unde s-a ajuns? Și i-am zis «Bine, mă, înjură-mă până la capăt cum vrei tu»”, a povestit Prunea pentru sursa menționată mai sus.

Discursul dintre Prunea și suporter a avut loc  după Campionatul Mondial din 1994, când Prunea a gafat în sfertul de finală cu Suedia (2-2, 4-5 la penalty-uri). În minutul 115, nordicii au egalat prin Kennet Andersson, după ce portarul nostru a ieșit greșit pe o centrare. Apoi, nordicii s-au calificat la loviturile de departajare.

Vlad Chiricheș: „Să o ținem tot așa”

După meciul cu Otelul, fundașul FCSB-ului a scuzat prestațiile, nu destul de bune, pe care jucătorii le-au avut, dând vina pe terenul dificil. Acesta a mărturisit că vrea să se acomodeze și să aducă un plus echipei prin experiența sa.

„Oțelul a fost o echipă arțăgoasă, agresivă. Poate am fi putut să jucăm mai bine, să pasăm mai bine, dar a fost un teren dificil.

Personal, după două luni, cred că a fost bine. Am avut emoții normale pentru un nou început. Am fost concentrat și nu au fost probleme.

M-am trezit într-o altă realitate, dar trebuie să mă obișnuiesc. Vreau să mă acomodez, să revin la mentalitatea de aici, să aduc prin experiența mea ceva în plus. Vreau să ajut prin ce am învățat eu în anii petrecuți în afară.

Sunt 4 victorii, sper să o ținem tot așa, să jucăm mai bine, să dăm mai mult goluri și să nu primim. Trebuie să încerc să mă obișnuiesc din nou. Am trăit niște momente și când am ieșit, niște persoane m-au înjurat gratuit. Niște injurii fără sens. În rest a fost bine, echipa a câștigat, am arătat un spirit bun, determinare.

Asta e important pentru echipă. Sunt fericit că lumea (n.r. – suporterii FCSB) mă apreciază, le mulțumim suporterilor că au făcut deplasarea. Ne bucurăm că i-am răsplătit cu această victorie”, a declarat Vlad Chiricheș, după meci.