Florin Prunea face scandal! Atac dur la adresa lui Dinamo. Câinii au încasat-o grav cu Hermannstadt

Florin Prunea face scandal! Atac dur la adresa lui Dinamo. Câinii au încasat-o grav cu Hermannstadt. Toate cele trei goluri au fost marcate de sibieni în poarta celor de la Ștefan cel Mare în prima repriză.

Sibiul a învins-o pe Dinamo în prima etapă din play-out, cu scorul de 3-0. Cele trei goluri au fost înscrise de Ianis Stoica, în minutul 14, Raul Opruț, în minutul 38, și Neguț, în minutul 45+1.

Florin Prunea face scandal!

Dinamo nu a reușit să miște nimic în fața porții adversarilor, iar în apărare nu au stat deloc bine, după cum a arătat și scorul final. Florin Prunea a comentat meciul câinilor. Fostul mare portar este de părere că niciun jucător al echipei nu s-a făcut observat pe teren.

Prunea a declarat că meciul de duminică a fost, cel mai probabil, cel mai slab meci înregistrat de echipa din Ștefan cel Mare, de la venirea lui Zeljko Kopic pe banca tehnică.

”Nu am crezut că absența lui Gnahore și Politic pot să deregleze în halul ăsta problemele. Păi pe benzi a fost o diferență extrem de mare. Incredibil.

Nu găsești unul care a jucat bine. Prea mare diferența între ce s-a întâmplat în meciurile trecute și prima repriză de astăzi”, a afirmat Florin Prunea la digisport.ro.

După meciul direct de duminică sera, Dinamo se află pe locul 14 în clasamentul din play-out, cu 15 puncte acumulate. Pe prima poziție a grupei de retrogradare, 7, se află U Cluj, cu 24 de puncte acumulate după victoria de 3-0 cu FC Botoșani, care se află pe ultima poziție din play-out, 16, cu doar 11 puncte acumulate.