Umilinţă totală pentru cei de la Dinamo! Atac devastator la adresa câinilor. I-a taxat imediat după umilinţa cu Hermannstadt

Umilinţă totală pentru cei de la Dinamo! Atac devastator la adresa câinilor. I-a taxat imediat după umilinţa cu Hermannstadt. Echipa lui Zeljko Kopic a pierdut, la scor de neprezentare, 0-3, la Sibiu.

Dinamo a început extrem de prost play-out-ul de Superliga. A pierdut la scor în faţa celor de la Hermannstadt.

Umilinţă totală pentru cei de la Dinamo!

Dinamo nu a mai repetat la Sibiu prestaţiile bune din ultimele meciuri din Superliga. A pierdut cu 0-3, prilej pentru Basarab Panduru să îi facă praf pe câini. Fostul mijlocaş a venit cu un verdict nemilos pentru echipa din Ştefan cel Mare.

Fostul internațional a vorbit despre echipa din Ștefan cel Mare, după prima etapă din playout. Fostul jucător este de părere că jucătorii lui Zeljko Kopic au făcut un meci demn de o echipă retrogradată, în deplasarea de la Sibiu.

A mai spus că scorul a fost unul corect și că deplasările sunt dificile pentru jucătorii echipei din Ștefan cel Mare. „Acum, după meciul ăsta zici că e retrogradată. Nu pot să găsesc… Meritul e doar al Hermannstadtului, că mirosea a gol din minut în minut. E corect, aşa trebuia să se întâmplă, că s-a jucat doar la o singură poartă. Poate mai mare putea fi scorul, dar aşa e corect.

La noi, de la o zi la alta se schimbă clasamentul ăsta. Meciurile lui Dinamo în deplasare sunt grele, la Cluj e greu, la Galaţi e greu, speră şi Botoşaniul, dar dacă pierzi şi la Botoşani deja eşti retrogradat direct”, a spus Basarab Panduru, în direct la Orange Sport.