Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul- U Cluj. Ce au făcut băieţii lui Dorinel Munteanu

Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul- U Cluj. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Dorinel Munteanu. Nou promovata a fost aproape de o nouă mare surpriză în Superliga. Meciul a fost decis în final.

Oţelul lui Dorinel Munteanu nu joacă spectaculos, dar luptă pe teren precum fostul tricolor, cel mai selecţionat român.

S-a terminat Oţelul- U Cluj

8.285 spectatori asistă la partidă, cifră oficială au fost alături de favoriţi şi la meciul cu U Cluj. Băieţii lui Dorinel Munteanu au marcat în minutul 37, prin Jardan. Golul a fost însă anulat după ce „centralul” Horia Mladinovici a consultat sistemul VAR. A sesizat un fault în atac comis de Jardan asupra lui Ovidiu Bic, mijlocașul ardelenilor.

După o oră de joc, gălăţenii au deschis scorul. Alexandru Pop a fost omul cu golul pentru Oţelul. De partea cealaltă, băieţii lui Toni Petrea au fost de nerecunoscut. Totuşi au reuşit să egaleze în ultimul minut. Dan Nistor a transformat un penalty. S- a terminat Oţelul-U Cluj 1-1 şi moldovenii ratează prima victorie după revenirea în Superliga.

Oțelul Galați – U Cluj, echipele de start

Oțelul: Stoian – Zhelev, Yabre, Lovric, Panait – A. Lopez – Cisotti, Jardan – Al. Pop, A. Dimitrov, Bodișteanu
Rezerve: Dur Bozoancă – Tănasă, Zivulic, I. Neagu, F. Ferreira, M. Adăscăliței, G. Cîrjan, G. Nedelea
Antrenor: Dorinel Munteanu

U Cluj: Gorcea – Dimitrov, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Perianu, Bic – Popadiuc, Nistor, Chipciu – D. Popa
Rezerve: Iliev – Oancea, Pițian, A. Hofman, Tescan, Calcan, I. Filip, G. Simion, I. Stoica
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: Oțelul, Galați
Arbitru: Horia Mladinovici / Asistenți: Daniel Mitruți și Valentin Dumitru