Final pe muchie de cuţit la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi – Oțelul. Ce a făcut echipa lui Dorinel Munteanu

Final pe muchie de cuţit la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi – Oțelul. S-a aflat ce a făcut echipa lui Dorinel Munteanu, nou promovata în Superliga. A fost un meci mult mai echilibrat decât s-ar fi aşteptat cineva.

Trupa lui Liviu Ciobotariu, mult lăudată după startul sezonului, a prins o zi mai slabă ca de obicei.

Final pe muchie de cuţit la Sf. Gheorghe!

Meciul a început prost pentru Sepsi, una dintre cele mai lăudate echipe în startul acestui sezon de Superliga. Nou-promovata, Oţelul, a deschis scorul în Covasna după doar 5 minute. Alexandru Pop, jucătorul lui Dorinel Munteanu, a deschis scorul după doar 5 minute.

Trupa lui Liviu Ciobotariu nu primise gol în primele 6 meciuri ale sezonului. Defensiva lui Liviu Ciobotariu a clacat în minutul 5 al disputei cu Oțelul. Alexandru Pop a profitat de o serie de gafe, cea decisivă fiind a lui Ninaj. Fundașul gazdelor a încercat să dribleze la marginea propriului careu, dar a pierdut mingea.

Safranko a reuşit egalarea în minutul 84. S-a terminat Sepsi-Oţelul 1-1, primul pas fals al echipei lui Liviu Ciobotariu în noul sezon de Superliga.

Sepsi – Oțelul, echipe de start:

Sepsi: Niczuly – Oteliță, M. Bălașa, Ninaj, A. Dumitrescu – N. Păun, Francisco Junior, I. Gheorghe – R. Varga, Rondon, Aganovic
Rezerve: D. Moldovan – D. Ciobotariu, Oroian, Kallaku, Alimi, A. Nistor, Ștefănescu, Damașcan, Safranko
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Oțelul: R. Stoian – Zhelev, Yabre, Lovric, D. Panait – Cisotti, A. Lopez, P. Gaitan – Al. Pop, G. Cîrjan, Bodișteanu
Rezerve: Dur-Bozoancă – Fatai, I. Neagu, Jardan, Maciel, Zivulic, S. Rus, A. Dimitrov, Tănasă
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: Sepsi Arena, Sf. Gheorghe
Arbitru: Viorel Flueran / Asistenți: Adrian Popescu și Alexandru Filip