Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. Ce a făcut deţinătoarea Cupei României

Final incendiar la Sibiu! S-a terminat Hermannstadt-Sepsi. S-a aflat ce a făcut deţinătoarea Cupei României, formaţie antrenată de către Liviu Ciobotariu. A fost un început mai slab pentru echipa covăsneană, în actuala ediţie a competiţiei.

Final pe muchie de cuţit pentru Sepsi în prima etapă a grupelor din Cupa României. Covăsnenii lui Liviu Ciobotariu au avut meci greu pe terenul celor de la Hermannstadt.

S-a terminat Hermannstadt-Sepsi

După o primă repriză albă, oaspeţii au deschis scorul în minutul 53. Cosmin Matei a transformat un penalty. Avantajul oaspeţilor a durat doar 12 minute. Bejan a egalat, cu o lovitură de cap, în urma unui corner. În prelungiri, Renţa a fost eliminat. Nu s-a mai întâmplat nimic. Scor finalul Hermannstadt-Sepsi 1-1 şi deţinătoarea Cupei o comite la meciul de debut în noua ediţie a competiţiei.

Hermannstadt – Sepsi, echipe de start:

Hermannstadt: 31. Muțiu – 51. Oroian, 6. Antoche, 5. Bejan, 2. Medina – 7. Petrescu, 29. Biceanu, 16. Murgia, – 10. G. Iancu, 99. Fonseca, 98. K. Ciubotariu
Rezerve: 1. Uțiu, 17. Butean, 27. Găman, 14. Sota, 8. Alhassan, 20. Bărbuț, 26. Neguț, 30. Paraschiv, 21. Bucuroiu
Accidentați: Adi Petre, D. Iancu
Antrenor: Marius Măldărășanu

Sepsi: 33. Niczuly – 13. Ciobotariu, 44. Bălașa, 82. Ninaj, 3. Ștefan – 21. Alimi, 24. Rența – 11. Ștefănescu, 9. Damașcan, 10. Matei – 18. Safranko
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbitru: Cătălin Busi; A1: Marius Badea; A2: Cosmin Vătămanu;
Arbitru VAR: Sorin Costreie; Arbitru AVAR: Vlad Bârleanu

Într-o altă partidă din aceeaşi grupă, Corvinul Hunedoara a învins-o cu 2-0 pe Chindia. Coman şi Neacşa au marcat cele două goluri pentru hunedoreni.