Final incendiar în Moldova! S-a terminat Oțelul-Poli Iaşi. Ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu în duelul nou promovatelor

Final incendiar în Moldova! S-a terminat Oțelul-Poli Iaşi. Ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu în duelul nou promovatelor. A fost al doilea meci din play-out-ul de Superliga, din prima etapă.

Băieţii lui Dorinel Munteanu aveau ca obiectiv play-off-ul de Superliga, dar l-au ratat. acum, vor să câştige play-out-ul.

S-a terminat Oțelul-Poli Iaşi

După două egaluri, 1-1 în sezonul regulat, oamenii lui Dorinel Munteanu au forţat victoria în play-out. Gazdele au început în forță și au avut mai multe ocazii. Apoi, elevii lui Dorinel Munteanu au deschis scorul în minutul 29. Zivulic i-a pasat bine lui Maciel, iar dintr-o poziție de 1 la 1, acesta nu l-a mai iertat pe Silviu Lung.

În repriza secundă, băieţii lui Leo Grozavu au forţat egalarea, dar au trimis prima minge pe spaţiul porţii abia în minutul 80. Pap a reţinut lovitura de cap a lui Buş. Scor final Oţelul-Poli Iaşi 1-0 şi gălăţenii obţin 3 puncte uriaşe, în timp ce băieţii lui Leo Grozavu vor avea mari emoţii cu evitarea retrogradării din Superliga.

Oțelul – Poli Iași, echipe de start

Oțelul: Pap – Adăscăliței, Yabre, Cisse, Zhelev – Zivulic, Cisotti, Lameira – Maciel, Al. Pop, Bodișteanu
Rezerve: Stoian, Rusevic, Cîrjan, Jardan, Neagu, Teles, Malle, Tănasă, Ghiocel, Farcaș, Silva, Gaitan
Antrenor: Dorinel Munteanu

Poli: Lung Jr – Todoroski, Fl. Ilie, Samayoa, Stefanovic – Bordeianu, Marchioni – Mihai, Roman, Harrison – Kabran
Rezerve: Ailenei, Niga, Katanec, Jatoba, Buș, Farcaș, Bettaieb, Allanzinho, Saghiri, V. Ilie
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: Oțelul (Galați)
Arbitru: Iulian Călin (Argeș). A1: Adrian Popescu (Craiova). A2: Romică Bîrdeș (Argeș)
Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești). Asistent VAR: Andrei Antonie (București)