Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Rapid. Meciul, decis de gafe de judeţ

Final incendiar în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Rapid. Meciul, decis de gafe de judeţ. A fost o seară de coşmar pentru echipa antrenată de către Cristiano Bergodi. Portarul Horaţiu Moldovan a comis-o grav.

Final nebun la Voluntari. Rapidul lui Cristiano Begodi a forţat egalarea cu toate liniile, după un meci foarte slab făcut de giuleşteni.

S-a terminat FC Voluntari-Rapid

Echipa lui Cristiano Bergodi a început meciul de la 0-1. Prima fază şi prima gafă uriaşă a lui Horaţiu Moldovan. S-a făcut 1-0 după doar 11 secunde, după reuşita lui Doru Andrei. Ultimul a beneficiat de gafa portarului de la Rapid.

Giuleştenii au sperat că revin în meci. Dugandzic a egalat în minutul 12. Horaţiu Moldovan şi-a desăvârşit seara neagră în minutul 37. A gafat din nou şi din greşeala sa a ieşit autogolul lui Braun.

Bergodi a schimbat masiv după pauză. Trei modificări au fost efectuate încă de la ieșirea de la cabine, când Funsho, Onea și Cîrjan au intrat în locul lui Papeau, Morais și Pănoiu. Ulterior, în minutul 55, Costache a părăsit terenul, în locul său intrând Claduiu Petrila, care debutează astfel în tricoul alb-vișiniu. Chiar dacă a făcut mai multe schimbări, doar Voluntariul a avut ocazii în partea secundă.

A fost şi un mic scandal pe final de meci. Enervat de tragerile de timp ale lui Vâlceanu, Săpunaru a sărit la portarul ilfovenilor. Au primit amândoi galben. S-a terminat FC Voluntari-Rapid 2-1 şi giuleştenii mai pierd alte trei puncte mari în startul campionatului.

FC Voluntari – Rapid București, echipe de start:

FC Voluntari: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș, Aliji – Boboc, Crepulja, V. Rață – Merloi, Nemec, Doru Andrei
Rezerve: Jesus Fernandez, Paz, I. Andres, Al. Munteanu, Marcelo Lopes, Sigurjonsson, Răduț, R. Popescu, D. Florea
Antrenor: Ilie Poenaru

Rapid București: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, J. Morais – Oaidă, Kait, Pănoiu – Papeau, Dugandzic, Costache
Rezerve: Drăghia, Onea, I. Cristea, Albu, Emmers, Funsho, Petrila, Cîrjan, Al. Ioniță II
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați) / A1: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea) / A2: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) / Arbitru VAR: Sorin Costreie (Buftea – Ilfov) / Arbitru AVAR: George Florin Neacșu (Câmpulung) / R1: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe) / Observator arbitri: Alexandru Deaconu (București)