Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-FCSB. Pas greşit pentru băieţii lui Elias Charalambous

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-FCSB. Pas greşit pentru băieţii lui Elias Charalambous. De o victorie mai avea nevoie liderul din Superliga pentru a câştiga titlul mai repede.

Echipa lui Elias Charalambous a început meciul mai bine, dar a ratat pe bandă rulantă. Doar Alexandru Băluţă a ratat două ocazii importante.

S-a terminat Sepsi-FCSB

Deschiderea scorului a venit însă repede. Florinel Coman a finalizat o acţiune foarte bună a lui Darius Olaru. Apoi, Coman s-a accidentat şi a fost schimbat cu David Miculescu. Gazdele au scăpat de forcingul celor de la FCSB şi au egalat prin Roland Varga, în minutul 22.

Băieţii lui elias Charalambous au revenit în avantaj pe tabelă. Miculescu a marcat pentru 2-1, în minutul 34. Gazdele au forţat în partea secundă şi au reuşit egalarea prin Florin Ştefan, spre bucuria celor 6551 de fani prezenţi la meci, număr oficial. Scor final Sepsi-FCSB 2-2 şi oaspeţii fac al doilea pas greşit în play-off-ul de Superliga. De partea cealaltă, gazdele sunt, ca de obicei, pe ultimul loc.

Sepsi OSK – FCSB, echipe de start:

Sepsi: Niczuly – Aganovic, Ciobotariu, Kecskes, Fl. Ștefan – R. Varga, Alimi, Rența, K . Varga – Debeljuh, Ștefănescu
Rezerve: D. Moldovan, Gedo, Ninaj, Oroian, C. Matei, Kallaku, Popsa, Dumitrescu, Batzula, Safranko
Antrenor: Bernd Storck
Absenți: N. Păun, Oteliță

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Oct. Popescu, Băluță, Coman
Rezerve: Udrea, Vlad, Panțîru, Haruț, Miculescu, Pandele, Antwi, Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous
Absent: Luis Phelipe (accidentat)