FCSB încheie cantonamentul cu o nouă umilință! Au luat o căruță de goluri de la fosta echipă a lui Deian Sorescu

FCSB a fost umilită în ultima partidă de verificare din Antalya. Echipa lui Mihai Pintilii a pierdut cu scorul de 4-1 în fața polonezilor de la RKS Rakow.

RKS Rakow este nimeni alta decât fosta echipă al lui Deian Sorescu, jucătorul transferat de FCSB în urmă cu câteva zile.

FCSB-Rakow, scor de neprezentare la pauză

Vicecampioana României s-a văzut condusă cu 3-0 la pauza partidei cu liderul din Polonia, Rakow.

Polonezii au jucat mult mai bine în prima parte a meciului, iar în minutul 16 au făcut 1-0 după un șut de la peste 25 de metri, ușor deviat, la care Târnovanu a fost spectator.

4 minute mai târziu, atacantul polonezilor, Gutkovskis, i-a păcălit pe Hăruț și Dawa și l-a executat sec din 10 metri pe Târnovanu și a dus scorul la 2-0.

În minutul 25, Ivi Lopez a reușit dubla după o nouă ezitare al lui Dawa, iar tabela arăta un sec 3-0 pentru polonezi.

FCSB a redus din handicap în minutul 69 prin Omrani, iar polonezii au închis tabela la ultima fază a meciului prin Fran Tudor.

Vicecampioana a încheiat cantonamentul din Antalya și urmează să se întoarcă la București pentru a pregăti meciurile din Superligă.

Echipa de start FCSB

Târnovanu – Crețu, Dawa, Haruț, Radunovic – Oaidă, Șut, Olaru – Cordea, Omrani, Oct. Popescu
Rezerve: Al. Maxim, Vl. Tudor, Toma, Ciobanu, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii