Eugen Neagoe pune tunurile pe arbitru: ‘Ușor că o să ne sperii. Imediat așa să dai roșu? Voi ziceți de mine că sunt nebun’

Eugen Neagoe a ținut să-și felicite elevii după egalul cu FCSB (1-1) de pe Arena Națională.  Antrenorul oltenilor spune că este un punct meritat și consideră că echipa sa ar fi putut să câștige meciul.

„E meritat punctul. Așteptam ca Koljić să marcheze. Am început meciul foarte prost.

Sunt însă mulțumit de atitudinea jucătorilor, am vorbit la pauză. Știam că vom marca. Cred că fizic am stat mai bine ca ei. Nu au avut parametrii fizici atât de buni în această seară. Nu am vrut să intrăm în jocul lor, dar asta s-a întâmplat. La șutul lui Ivan puteam să plecăm cu cele trei puncte de aici. Golul acela ne-a dat planurile peste cap. A trebuit ca noi să fim cei care alergăm după goluri”, a dezvăluit Eugen Neagoe.

Eugen Neagoe a pus tunurile pe arbitru

Antrenorul oltenilor a pus tunurile pe arbitri fiind nemulțumit de deciziile care se iau. În minutul 43, oltenii au fost la un pas să rămână în 10. Miculescu a primit o minge pe culoar și a sprintat, dar a fost faultat de Ndong. Arbitrului Adrian Cojocaru i-a dat direct roșu, dar decizia a fost anulată după intervenția VAR, care a semnalizat un ofsaid la Miculescu.

Neagoe a vorbit și despre faultul făcut etapa trecută de Edjouma. Francezul și-a desfigurat un aadversar, dar nu a fost eliminat.

„Noi inventăm regulamente. Eu am mai zis, ați zis că sunt nebun. Imediat așa să dai roșu. Nici măcar nu era de roșu. Nu ne mai speriați. Stați ușor.

Acel jucător…(n.r. Malcom Edjouma) nu trebuia să fie azi în teren. Armaș s-a dus desfigurat acasă, nu l-au recunoscut copii”, a mai spus Neagoe.