Dumitru Dragomir, anunț dur despre tricolori! Singurul jucător pe care l-a lăudat. Edi Iordănescu are mari probleme

Dumitru Dragomir a făcut un anunț dur despre tricolori. A lăudat un singurul jucător și crede că Edi Iordănescu are mari probleme. Verdictul a fost dat după amicalul de vineri cu Irlanda de Nord.

Echipa națională a României a reușit să obțină doar un egal în meciul de vineri seara cu naționala Irlandei de Nord, 1-1. Singurul gol al echipei a fost înscris de Dennis Man, în minutul 23.

Dumitru Dragomir, anunț dur despre tricolori!

Se pare că prestația lui Dennis Man l-au impresionat pe Dumitru Dragomir, care după părerea acestuia, a fost singurul jucător care s-a făcut remarcat.

Fostul șef al Ligii a subliniat la digisport.ro faptul că, rezultatul era cu totul diferit în preliminarii dacă Israel și Belarus ar fi jucat meciurile de pe teren propriu în țările lor.

”Am văzut un joc slab. Am văzut un singur jucător la nivel internațional, pe Dennis Man. Restul, o apă și un pământ. Au fost momente, 5-10 minute din timpul meciului în care s-a jucat.

În preliminarii am jucat cu două echipe care nu au jucat pe teren propriu niciun meci. Dacă jucau acasă, altul e rezultatul. Merită nu numai credit, ci și felicitări. Să nu ne ia valul să credem că suntem o echipă puternică.

Trebuie să punem lucrurile pe făgașul cinstit. Așa trebuie pusă problema. Trebuie felicitați și jucătorii și FRF. Să nu credem că ne-am calificat în urma unor victorii de răsunet. Ne-am păcăli”, a spus Dumitru Dragomir.