Duel nebun între Dan Petrescu și Adrian Mutu! S-a terminat CFR Cluj-Rapid. Final pe muchie de cuțit

Duel nebun între Dan Petrescu și Adrian Mutu. CFR Cluj și Rapid au terminat la egalitate, scor 2-2, în etapa 1 a play-off-ului Superligii.

Clujenii au deschis rapid scorul. După doar 4 minute Janga a marcat din lovitura de pedeapsă obținută tot de el. Kait a egalat, în minutul 11, dintr-o centrare perfectă venită de la Onea. Echipa lui Dan Petrescu a trecut din nou la conducere după reușita lui Boateng.

În minutul 56, bucureștenii au egalat prin Onea. Săpunaru a fost la un pas să înscrie în propria poartă în minutul 80. În prelungirile meciului, Anton Maglica a marcat, dar golul a fost anulat după ce arbitrul a consultat VAR minute bune. Finalul a fost incendiar, ambele echipe ratând.

CFR Cluj are 33 de puncte cu două mai puțin decât liderul Farul și este pe locul 2,  în timp ce Rapid este pe locul 5 cu 27 de puncte.

CFR Cluj – Rapid, echipe de start:

CFR Cluj: Scuffet – Cr. Manea, Yuri, Burcă, Camora – C. Deac, Muhar, Boateng, Krasniqi – Janga, Petrila
Rezerve: R. Sava – Braun, Peteleu, Kolinger, Hoban, Bîrligea, Maglica, Yahoah
Antrenor: Dan Petrescu

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais – Al. Albu, Kait, Pănoiu – Sefer, Dugandzic, Costache
Rezerve: Drăghia – Belu-Iordache, Ignat, Iacob, Crepulja, Al. Ioniță II, Papeau, Bamgboye, Luckassen
Antrenor: Adrian Mutu