Dorinel Munteanu s-a dezlănțuit! Ce a spus după ce a eliminat-o pe CSU Craiova din Cupa României: ‘Nu le-am dat nicio șansă’ + Avertisment pentru jucători înaintea meciului cu Dinamo

Oțelul Galați s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins-o, în prelungiri, pe CSU Craiova, scor 1-0.

Dorinel Munteanu și-a lăudat elevii și spune că oltenii nu au avut nicio șansă în acest meci. În penultimul act al competiției, Oțelul o va întâlni pe U Cluj, care a trecut de Hermannstadt, scor 1-0.

Dorinel Munteanu, după ce a eliminat-o pe CSU Craiova din Cupa României

Dorinel Munteanu a fost în culmea fericirii după ce echipa sa a reușit să se califice în semifinalele Cupei României. Antrenorul a avut și un emsaj pentru Dinamo, următoarea adversară din Superliga.

”Diferența s-a făcut pe teren. Jucătorii noștri au înțeles foarte bine ce au de făcut. Am întâlnit o echipă bună, cu jucători valoroși. Nu este ușor să joci cu o echipă care îi are pe Ivan, pe Mitriță, Baiaram. Nu le-am dat nicio șansă. Cred că victoria este meritată, chiar dacă am jucat 120 de minute. Am avut ocazii, ei au avut foarte puține. Ne-am calificat pe merit.

Cupa României este competiția surprizelor. N-aș vrea să fim noi surprinși. Acum ne gândim la jocul cu Dinamo. Preocuparea mea este să-și revină băieții, să facem recuperare.

Nu vreau să mai vorbesc despre perioada de pregătire, noi ne-am văzut de treaba noastră, chiar dacă au fost unele critici.

Am făcut o greșeală când le-am răspuns unor colegi sau prieteni care m-au criticat. Mă bucur că jucătorii mei au înțeles ce trebuie să facă și au făcut-o bine”, a declarat Dorinel Munteanu, după meci.