Bombă în Bănie! S-a terminat CSU Craiova – Oțelul. Oamenii lui Dorinel Munteanu au dat marea lovitură

Oțelul s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a eliminat-o pe CSU Craiova, cu un gol marcat în prelungiri.

Gălățenii o vor întâlni în faza următoare pe U Cluj, iar în cealaltă semifinală joacă Corvinul Hunedoara și FC Voluntari.

CSU Craiova – Oțelul 0-1

Elevii lui Dorinel Munteanu au dat loviura în minutul 114, după ce a ratat câteva ocazii. Adăscăliței a deschis scorul, după ce a primit mingea în centrul careului și a împins balonul în poartă cu genunchiul.

Singura ocazie notabilă a primei reprize a fost în minutul 34, când Malle a centrat în careu, iar Zivulic a trimis mingea către poartă. Lazăr a intervenit însă la timp. În cea de-a doua repriză, Markovic a ratat o ocazie mare în minutul 75.

Semifinalele Cupei României se dispută într-o singură manșă și sunt programate pentru 17 aprilie. Finala se va desfășura pe 15 mai, pe stadionul Municipal din Sibiu,

Echipele de start în CSU Craiova – Oțelul Galați

CSU Craiova: Lazar – Soiri, Maldonado, Badelj, Ndong – Al. Crețu, Mateiu, Anzor – Baiaram, Ivan, Mitriță
Rezerve: L. Popescu, R.Silva, Căpățînă, Vlădoiu, Kozulj, Danciu, Cîmpanu, Koljic, Markovic
Antrenor: Ivaylo Petev

Oțelul Galați: Pap – Zhelev, Ghiocel, Cisse, da Silva – Cisotti, Zivulic, Teles – Malle, Rusevic, Tănasă
Rezerve: Stoian, Jardan, Maciel, Lameira, Adăscăliței, Al. Pop, Andrei Rus, Bodișteanu
Antrenor: Dorinel Munteanu

Rezultate Cupa României

Marți, 2 aprilie
Corvinul Hunedoara – CFR Cluj 4-0 (Lica ’43, Coman ’50, Pîrvulescu ’67, Pop ’90+2)