Dorinel Munteanu face anunțul serii! Săgeți către cei de la Poli Iași: ‘Nu am dat nicio șansă adversarului’ + Obiectiv clar al Oțelului în play-off-ul de Superliga

Dorinel Munteanu face anunțul serii. Nu a ratat ocazia să trimită săgeți către cei de la Poli Iași, pe care echipa sa i-a învins, scor 1-0.

Antrenorul gălățenilor și-a felicitat jucătorii și a anunțat și obiectivul pentru play-off-ul de Superliga. Oțelul Galați a trecut pe locul 8 în play-out, cu 20 de puncte. Poli Iași a rămas pe 12, cu 17 puncte.

Dorinel Munteanu, săgeți către cei de la Poli Iași

„E normal să fiu mulțumit după joc. Ne-a aparținut prima repriză clar. Puteam la pauza să facem 3-0. Dar nu am fost inspirați, am fost înceți la finalizare.

Îi felicit pentru victorie. Au înțeles ce au avut de făcut. Toți jucătorii sunt importanți, dar clar că Maciel s-a făcut remarcat. Important este că am câștigat.

Preocuparea pentu aceste jocuri i-a făcut să joace așa. Doar uniți formează o echipă puternică. Azi au demonstrat-o. Mă așteptam la o scădere de formă, pentru că nu am avut o pregătire completă în iarnă. Am și fost contestat pentru asta de colegii mei.

Am trecut de primul joc, e bine că am trecut cu bine. Dar mai avem 8 meciuri grele. La final de săptămână vom avea antrenamente dure. I-am și anunțat să fie pregătiți”, a declarat Dorinel Munteanu, după meci.