Dinamo, remiză în ultima secundă. Câinii au prima șansă pentru accederea în optimi

Dinamo a reușit doar o remiză cu PPD Zagreb, scor 27-27, dar menține prima șansă la calificarea în optimi.

Câinii au avut parte de un meci extrem de echilibrat iar după prima repriză, au condus cu 14-13.

Repriză secundă de foc pentru Dinamo

În a doua repriză, handbaliștii de la Dinamo au oscilat momentele foarte bune cu momentele mai puțin bune.

În primele 12 minute Dinamo nu a marcat decât un gol, iar adversarii au mers la 4 goluri distanță, 19-15.

Câinii au echilibrat și au preluat conducerea jocului, scor 26-25 cu patru minute înainte de final.

în ultimele secunde, Dinamo a avut un avans fragil, 27-26, iar croații au reușit egalarea.

Ultima fază de joc, le-a aparținut dinamoviștilor, dar Kudic nu a reușit să materializeze acțiunea, iar partida sa încheiat la egalitate, 27-27.